| Name | Reactor Core Cutting Machine |
|---|---|
| Function | Cutting Silicon Sheet |
| Strip Width | 40 ~ 400mm |
| Strip Thickness | 0.23 ~ 0.5mm |
| Feeding Speed | 0 ~ 180m/min |
| Name | Reactor Core Cutting Machines |
|---|---|
| Usage | Cutting Silicon Steel Sheet |
| Strip Cut Width | 25-400mm |
| Strip Cut Thickness | 0.23 ~ 0.5mm |
| Cutting Speed | 120m/min |
| Product Name | Transformer Core Cutting Machines |
|---|---|
| Function | Making Transformer Center Post |
| Strip Width | 40 ~ 300mm |
| Strip Thickness | 0.23 ~ 0.35mm |
| Cutting Speed | 180m/min |
| Product Name | Core Slitting Machine |
|---|---|
| Function | Slit Silicon Steel Sheet |
| Max. Roll Outer Diameter | Ø1200mm |
| Roll Inner Diameter | Ø500mm |
| Sheet Thickness | 0.15 ~ 0.6mm |
| Name | Slitting Line |
|---|---|
| Usage | Slit Silicon Steel Sheet |
| Max. Roll Outer Diameter | Ø1200mm |
| Roll Inner Diameter | Ø500mm |
| Sheet Thickness | 0.23 ~ 0.5mm |
| Machine Name | Transformer Core Cutting Machines |
|---|---|
| Usage | Making Transformer Center Post |
| Sheet Width | 40 ~ 300mm |
| Sheet Thickness | 0.23 ~ 0.35mm |
| Feeding Speed | 180m/min |
| Name | Steel Sheet Slitting Machine |
|---|---|
| Usage | Slit Silicon Steel Sheet |
| Strip Roll OD | 1200mm, Maximum |
| Strip Roll ID | 500mm |
| Sheet Thickness | 0.15 ~ 0.6mm |
| Machine Name | Steel Sheet Slitting Machine |
|---|---|
| Function | Slit Silicon Steel Sheet |
| Strip Roll OD | 1200mm, Maximum |
| Strip Roll ID | 500mm |
| Sheet Thickness | 0.15 ~ 0.6mm |
| Name | Unicore Cutting Machine |
|---|---|
| Decoiler | 1 Pc |
| Color | Customized |
| Warranty | 12 Months |
| Air Pressure | 1 Mpa |
| Machine Name | Core Cutting Machines |
|---|---|
| Application | Making Transformer Center Post |
| Sheet Width | 40 ~ 400mm |
| Sheet Thickness | 0.23 ~ 0.35mm |
| Cutting Speed | 180m/min |