| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Transverse Length | 0-1200mm |
| Coil Height | Max. 400 Per Coil |
| Motor Power | 11kw |
| Product Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Power | 4kw |
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Rotating Speed | 0- 160rpm |
| Wire | Copper / Aluminium Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 800mm, Maximum |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 800mm, Maximum |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Machine Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Motor Power | 4kw |
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Rotating Speed | 0- 160rpm |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Width | 1000mm, Maximum |
| Winding Power | 5.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Max. Load Capacity | 1000kg |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Rotating Power | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Type | Flat Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Product Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Width | 1000mm, Maximum |
| Rotating Power | 5.5kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Wire Guide | Driven By Servo Motor |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Rotating Power | 4kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Wire | Flat Wire Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Coil |
| Winding Width | 0 - 800mm |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Color | Customizable |