| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Transverse Length | 0-1200mm |
| Coil Height | Max. 400 Per Coil |
| Motor Power | 11kw |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Winding Speed | 0 ~ 200rpm |
| Wire Guide | 3 Pcs |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Center Height | 1000mm |
| Shaft Size | 40x40x1500mm |
| Tailstock | Split Type |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Center Heigth | 1000mm |
| Winding Shaft | 40x40mm |
| Tailstock | Split Type |
| Product Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Wire Coil |
| Motor Power | 4kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 200rpm |
| Wire Material | Cu Wire Or Al Wire |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Transformer Coil |
| Winding Power | 7.5kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor | Cu Or Al Wire |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Rotating Power | 4kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Wire | Flat Wire Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Winding Speed | 0- 200rpm |
| Wire Guide | 3 Pcs |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Film Foil |
| Main Power | 22kw |
| Winding Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Product Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |