| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Coil |
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| Wire Size | 0.3 - 5.0mm |
| Color | Customized |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Round Wire | 0.3 - 5.0mm |
| Flat Wire | 5x12mm |
| Servo Motor | 750W |
| Mandrel Length | 1500mm |
|---|---|
| Type | Transformer Coil Winding Machine |
| Color | Optional |
| Round Wire Dia | Φ 0.3 ~ 5.0mm |
| Counting Range | 9999.99 |
| Center Heigth | 1000mm |
|---|---|
| Color | Optional |
| Counting Range | 9999.99 |
| Head Stock | 4-jaw Chuck |
| Round Wire Diameter | 0.3-5.0mm |
| Warranty Period | 12 Months |
|---|---|
| Type | Transformer Coil Winding Machine |
| Colour | Optional |
| Counting Range | 9999.99 |
| Conductor | Copper Or Aluminium Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Coil |
| Flat Wire | 5x12mm |
| Round Wire | Ø0.3 ~ 5.0mm |
| Machine Color | Customized |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Round Wire | 0.3 ~ 5.0mm |
| Flat Wire | 5x12mm Max. |
| Wire Type | Copper Or Aluminium Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Round Wire | Φ 0.3 ~ 5.0mm |
| Max. Flat Wire | 5x12mm |
| Wire Type | Copper Or Aluminium Wire |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Round Wire | Φ 0.3 ~ 5.0mm |
| Max. Flat Wire | 5x12mm |
| Wire Type | Copper Or Aluminium Wire |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Flat Wire | 5x12mm |
| Round Wire | Ø0.3 - 5.0mm |
| Machine Color | Customized |