| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Power | 4kw |
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Product Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Motor Power | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conduct | Cu Wire Or Al Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 500mm |
| Coil Height | Max. 500mm Per Coil |
| Motor Power | 7.5kw |
| Product Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Winding Width | 1000mm |
| Motor Power | 5.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Wire Guide | Driven By Servo Motor |
| Product Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Width | 0 ~ 1000mm |
| Winding Power | 5.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Max. Load Capacity | 1000kg |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Max Winding Width | 800mm |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Max Winding Width | 800mm |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 500mm |
| Per Coil Height | Max. 500mm |
| Motor Power | 7.5kw |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor | Cu Wire Or Al Wire |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Motor Power | 4kw |
| Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Type | Flat Or Round Wire |
| Control System | PLC |