| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Transformer Coil |
| Motor Power | 7.5kw |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Conductor | Cu Or Al Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Max Winding Width | 800mm |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| HMI | Touch Screen |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Coil |
| Winding Width | 0 - 800mm |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Color | Optional |
| Machine Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| HMI | Touch Screen |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Transformer Coil |
| Winding Power | 7.5kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor | Cu Or Al Wire |
| Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Width | 1000mm, Maximum |
| Winding Power | 5.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Wire Guide | Driven By Servo Motor |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 400mm |
| Coil Height | Max. 400 Per Coil |
| Motor Power | 11kw |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 400mm |
| Coil Height | Max. 400 Per Coil |
| Motor Power | 11kw |
| Machine Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Applicaiton | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 - 160rpm |
| Conductor | Cu Wire Or Al Wire |