| Prodcut Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Power | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Type | Flat Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Motor Power | 4kw |
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Motor Power | 7.5kw |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Or Round Wire |
| Display | Touch Screen |
| Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Motor Power | 5.5kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor | Copper Or Aluminium Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 500mm Per Coil |
| Motor Power | 7.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 80rpm |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Wire | Cu Wire Or Al Wire |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Wire Coil |
| Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Wire | Cu Wire Or Al Wire |
| Machine Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Power | 4kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Type | Flat Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Width | 1000mm, Maximum |
| Winding Motor | 5.5kw |
| Rotaitng Speed | 0 ~ 160rpm |
| Wire Guide | Driven By Servo Motor |