| Machine Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Coil |
| Wire Type | Round Or Flat Wire |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Round Wire Diameter | 0.3 ~ 5.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max Foil Width | 1000mm |