| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1000mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 800mm |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Wire | Copper Or Aluminium Wires |
| Machine Color | Optional |
| Round Wire Size | Φ0.3 ~ 5.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max Winding Width | 1000mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Conductor Foil L |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Alignment Tolerance | 0.5mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Conductor Foil L |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Foil Width | 200 ~ 800mm |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Copper Foil Coil |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Condition | New |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coils |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Mode | TIG Welding |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Dry Transformer Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max Winding Width | 1200mm |