| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
|---|---|
| Center Height | 900mm |
| Powersupply | 380V, 50Hz |
| Foil Width | Maximum 1200mm |
| Widning Power | 22kw |
| Powersupply | 380V, 50Hz |
|---|---|
| Welder | TIG |
| Main Shaft Size | 80x80x750mm |
| Center Height | 900mm |
| Decoiler Width | 450mm |
| Insulation Decoiler | 2 Pcs |
|---|---|
| Widning Power | 7.5kw |
| Welding Speed | 0.8m/min |
| Center Height | 900mm |
| Prorduct Name | Transformer Foil Winding Machine |
| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
|---|---|
| Decoiler Number | Two Pieces |
| Welding Speed | 0.8m/min |
| Copper Foil | 200-300mm Width |
| Windingmaterial | Aluminum Or Copper Foil |
| Copper Foil | 200-600mm Width |
|---|---|
| Insulation Decoiler | 2 Pcs |
| Prorduct Name | Transformer Foil Winding Machine |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Decoiler Number | Two Pieces |
| Decoiler Width | 1650mm |
|---|---|
| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Windingmaterial | Aluminum Or Copper Foil |
| Foil Width | Maximum 1600mm |
| Decoiler Number | Two Pieces |
| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
|---|---|
| Decoiler Width | 1450mm |
| Welding Mode | TIG Welding |
| Windingmaterial | Aluminum Or Copper Foil |
| Welding Speed | 0.8m/min |
| Welding Mode | TIG Welding |
|---|---|
| Welding Speed | 0.8m/min |
| Insulation Decoiler | 2 Pcs |
| Main Shaft Size | 80x80x1550mm |
| Center Height | 900mm |
| Insulation Decoiler | 2 Pcs |
|---|---|
| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Welder | TIG |
| Widning Power | 15kw |
| Foil Width | Maximum 1000mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Conductor Foil L |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Alignment Tolerance | 0.5mm |