| Color | Optional |
|---|---|
| Round Conductor | 0.3-5.0mm |
| Transverse Width | 1200mm |
| Tail Stock | Triangle Support |
| Flat Wire Size | 5x12mm |
| Maximum Rectangle Wire Size | 5x12mm |
|---|---|
| Round Conductor | 0.3-5.0mm |
| Center Heigth | 1000mm |
| Type | Transformer Coil Winding Machine |
| Counting Range | 9999.99 |
| Mandrel Length | 1500mm |
|---|---|
| Type | Transformer Coil Winding Machine |
| Color | Optional |
| Round Wire Dia | Φ 0.3 ~ 5.0mm |
| Counting Range | 9999.99 |
| Maximum Rectangle Wire Size | 5x12mm |
|---|---|
| Round Wire Diameter | 0.3-5.0mm |
| Materialcompatibility | Copper And Aluminum Wires |
| Warranty Period | 12 Months |
| Mandrel Length | 950mm |
| Warranty Period | 12 Months |
|---|---|
| Type | Transformer Coil Winding Machine |
| Colour | Optional |
| Counting Range | 9999.99 |
| Conductor | Copper Or Aluminium Wire |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Max Winding Width | 600mm |
| Center Height | 900mm |
| Winding Power | 4kw |
| Shaft Height | 900mm |
|---|---|
| Servo Motor | 0.75kw |
| Dimensions | 1200 Mm X 800 Mm X 1500 Mm |
| Shaft Size | 40x40mm |
| Power | 7.5kw Motor |
| Winding Motor | 4KW |
|---|---|
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Wire Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Machine Color | Optional |
| Finished Coil Number | 1 Pc |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Round Wire Dia. | Φ 0.3 ~ 5.0mm |
| Max. Flat Wire Size | 5x12mm |
| Wire Type | Copper Or Aluminium Wire |
| Materialcompatibility | Copper And Aluminum Wires |
|---|---|
| Shaft Heigth | 900mm |
| Wire Material | Copper Or Aluminium |
| Power | 4kw Motor |
| Warranty | 12 Months |