| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 200 ~ 700mm |
| Foil Decoiler | 1 Pc |
| Rotating Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Machin Color | Optional |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Dry Transformer Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Conductor Foil L |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Foil Width | 200 ~ 800mm |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Copper Foil Coil |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Condition | New |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Cu / Al Strip |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Motor Power | 30kw |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Cu / Al Strip |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Motor | 30kw |
| Name | Core Slitting Machine |
|---|---|
| Function | Slit Silicon Steel Coil |
| Strip Roll OD | 1200mm, Maximum |
| Strip Roll ID | 500mm |
| Strip Thickness | 0.15- 0.6mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Winding Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Color | As Requested |
| Machine Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Coil |
| Wire Type | Round Or Flat Wire |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Round Wire Diameter | 0.3 ~ 5.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Sheet Width | 150 ~ 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Winding Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Color | As Requested |