| Product Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |
| Name | Tansformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Round Wire Diameter | 0.3~4.0 Mm |
| Center Height | 900 Mm |
| Winding Motor | 5.5kw |
| Rotating Speed | 0~80 Rpm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |