| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Strip Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding | TIG |
| Machine Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Control System | PLC |
| Product | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Cu / Al Strip |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Motor Power | 30kw |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Copper Foil And Aluminium Foil |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Motor Power | 30kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Copper Foil And Aluminium Foil |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Power | 30kw |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Copper Foil And Aluminium Foil |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Power | 30kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |