| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 200 ~ 700mm |
| Foil Decoiler | 1 Pc |
| Winding Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Color | Optional |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Film Foil |
| Main Power | 22kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Power | 22kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Product Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |
| Name | Coil And Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 600mm |
| Welding Mode | TIG |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Foil Width | Maximum 200mm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3mm |
| Motor Power | 4kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Dry Transformer Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Control System | PLC |
| Machine Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Dry Transformer Coils |
| Cu Strip Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding | TIG |