| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Cutting | Rolling Shear |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Conductor | Cu / Al Strip |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Motor Power | 22kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max Winding Width | 1200mm |
| Machine's Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Coils |
| Welding Mode | Spot Welding |
| Warranty | 12 Months |
| Motor | 4kw |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Cu / Al Strip |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Motor | 30kw |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Method | TIG Welding |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Winding Width | 200 - 1000mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Strip Coil |
| Winding Motor | 22kw |
| Winding Speed | 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Winding Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Color | As Requested |