| Product Name | Tranformer HV Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.15 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 200rpm |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | 200 - 1000mm |
| Name | Reactor Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Reactor Coil |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Welding | TIG |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Film Foil |
| Main Power | 22kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Rotataing Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Machine Color | As Requested |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width Max. | 800mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Strip Coil |
| Rotating Power | 15kw |
| Rotating Speed | 20 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Coil |
| Power | 22kw |
| Winding Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 600mm |
| Foil Decoiler | 1 Set |
| Winding Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Color | As Requested |