| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Motor Power | 5.5kw |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Decoiler | One Piece |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 200 ~ 700mm |
| Foil Decoiler | 1 Pc |
| Rotating Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Machin Color | Optional |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Conductor Foil L |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Foil Width | 200 ~ 800mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Foil Width | Maximum 300mm |
| Foil Conductor | Copper And Aluminium Foil |
| Motor Power | 5.5kw |
| Name | Simple Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Packaging Details | seaworthy packing |
| Delivery Time | 35 days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 100 sets per year |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 800mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max Winding Width | 1000mm |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coils |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Mode | TIG Welding |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Cu / Al Strip |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Motor Power | 30kw |