| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 100 ~ 300mm |
| Winding Speed | 0 ~ 35 Rpm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Rotating Power | 5.5KW |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Reactor Coil |
| Al Strip Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Welding | TIG |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coil |
| Welding | Cold Welding |
| Color | As Requested |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Winding Motor | 15kw |
| Winding Speed | 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Rotating Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Color | As Requested |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1000mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Foil Width | Maximum 200mm |
| Foil Thickness | Maximum 3mm |
| Motor Power | 4kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Dry Transformer Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Copper Foil Coil |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Condition | New |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coils |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding | Cold Press Welding |