| Name | Coil And Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 400mm |
| Welding Mode | TIG |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Method | TIG Welding |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Conductor |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Foil Decoiler | 1 Set |
| Welding | Cold Pressure Welding |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 300mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Motor Power | 5.5kw |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 300mm |
| Max. Winding Speed | 35 Rpm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Power Consumption | 5.5KW |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | 200 - 1000mm |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 300mm |
| Winding Speed | 0 ~ 35 Rpm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Power | 5.5KW |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Copper And Aluminium |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Motor Power | 22kw |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 600mm |
| Winding Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Power | 11KW |