| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Wire Material | Copper Or Aluminium |
| Wire Type | Flat Or Round Wire |
| Transverse Length | 0 ~ 250mm |
| Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Power | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor | Cu Wire Or Al Wire |
| Product Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Motor Power | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conduct | Cu Wire Or Al Wire |
| Product Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Winding Width | 1200mm |
| Winding Motor | 5.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 80rpm |
| Servo Motor | 0.75kw |
| Product Name | Reactor Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Coil |
| Winding Motor | 4.4kw |
| Rotatingf Speed | 0 - 160rpm |
| Conductor | Copper Wire Or Aluminium Wire |
| Product Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Max Winding Width | 1000mm |
| Winding Motor | 5.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Max. Load Capacity | 1000kg |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Power | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conduct | Cu Wire Or Al Wire |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Motor Power | 4kw |
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Wire | Cu Wire Or Al Wire |
| Name | Reactor Coil Winding Machine |
|---|---|
| Wire Type | Round Wire Or Flat Wire |
| Power | 4.4kw |
| Rotating Speed | 160rpm |
| Application | Winding Wire Coil |