| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | 200 - 1000mm |
| Machine Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 100 ~ 300mm |
| Decoiler Number | 2 Pcs |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Reactor Coil |
| Al Strip Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Welding | TIG |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | 200 - 1000mm |
| Name | Reactor Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Reactor Coil |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Welding | TIG |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Wire Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Or Round Wire |
| Wire Guide | 1 Pc |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Color | As Requested |
| Application | Winding Wire Coil |
| Control System | PLC |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Max Winding Width | 600mm |
| Center Height | 900mm |
| Motor Power | 4kw |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 500mm |
| Per Coil Height | Max. 500mm |
| Motor Power | 7.5kw |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| HMI | Touch Screen |