| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Wire | Aluminium Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 - 4.0mm |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor | Cu Wire Or Al Wire |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Power | 4kw |
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Machine's Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Coils |
| Welding Mode | Spot Welding |
| Warranty | 12 Months |
| Motor | 4kw |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Decoiler | One Piece |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Coil |
| Power | 22kw |
| Winding Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Foil Width | Maximum 200mm |
| Foil Thickness | Maximum 3mm |
| Motor Power | 4kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Foil Width | Maximum 300mm |
| Foil Conductor | Copper And Aluminium Foil |
| Motor Power | 5.5kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Winding Motor | 15kw |
| Winding Speed | 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Strip Coil |
| Rotating Power | 15kw |
| Rotating Speed | 20 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |