| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Al Foil | 0.3 ~ 3.0mm Thickness |
| Cu Foil | 0.2 ~ 2.0mm Thickness |
| Welding Mode | TIG |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | 200 - 1000mm |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 100 ~ 300mm |
| Decoiler | 2 Pcs |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | 200 - 1000mm |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Welding | TIG |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Method | TIG Welding |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Conductor |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Foil Decoiler | 1 Set |
| Insulation Decoiler | 1 Set |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 300mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Motor Power | 5.5kw |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | 200 - 1000mm |