| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Conductor |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Foil Decoiler | 1 Set |
| Welding | Cold Pressure Welding |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Copper Foil Coil |
| Color | As Requested |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Condition | New |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 300mm |
| Max. Winding Speed | 35 Rpm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Power Consumption | 5.5KW |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 300mm |
| Winding Speed | 0 ~ 35 Rpm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Power | 5.5KW |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 100 ~ 300mm |
| Winding Speed | 0 ~ 35 Rpm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Rotating Power | 5.5KW |
| Product Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 600mm |
| Winding Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Power | 11KW |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| Wire Size | 0.3 - 5.0mm |
| Machine Color | Customized |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Machine Color | Optinal |
| Usage | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Material | Copper Wire Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Strip Coil |
| Winding Motor | 22kw |
| Winding Speed | 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |