| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Conductor Foil | Copper Foil And Aluminium Foil |
| Foil Decoiler | 2 Sets |
| Power | 30kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coils |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding | Cold Press Welding |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coils |
| Cu Strip Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding | Cold Pressure Welding |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Method | TIG Welding |
| Name | Copper Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.15 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.2 ~ 3.0mm |
| Color | As Requested |
| Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Mode | TIG Welding |