| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Machine Color | Optinal |
| Function | Winding Transformer Wire Coil |
| Wire | Copper Wire Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Wireor Round Wire |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Wire Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Or Round Wire |
| Wire Guide | 1 Pc |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Max Winding Width | 600mm |
| Center Height | 900mm |
| Winding Power | 4kw |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 800mm, Maximum |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Machine Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Applicaiton | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 - 160rpm |
| Conductor | Cu Wire Or Al Wire |
| Machine Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Or Round Wire |
| Wire Guide | 1 Pc |
| Machine Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Wire Conductor | Aluminium Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 ~ 5.0mm |
| Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Motor Power | 7.5kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 80rpm |
| Wire | Copper Or Aluminium Wire |
| Product Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Width | 1000mm, Maximum |
| Rotating Power | 5.5kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Wire Guide | Driven By Servo Motor |
| Name | Wire Coil Winding Machine |
|---|---|
| Color | Optinal |
| Usage | Winding Transformer Wire Coil |
| Control System | PLC |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |