| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Motor | 4kw |
| Servo Motor | 750W |
| Wire | Cu And Al Wire |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Power | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conduct | Cu Wire Or Al Wire |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Coil |
| Winding Power | 22kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Machine Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Power | 4kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Type | Flat Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Rotating Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Color | As Requested |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Width | 1200mm, Maximum |
| Rotating Motor | 5.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 80rpm |
| Servo Motor | 0.75kw |
| Machine Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Motor Power | 4kw |
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Rotating Speed | 0- 160rpm |
| Wire Material | Cu Or Al Wire |
| Product Name | Coil Winding Macihne |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 2500mm |
| Winding Speed | 0 ~ 200 Rpm |
| Wire Conductor | Cu Or Al Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Coil |
| Round Wire | 0.3 - 5.0mm |
| Flat Wire | 5x12mm Max. |
| Wire Type | Copper Or Aluminium Wire |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Or Round Wire |
| Wire Guide | 1 Pc |