| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 300mm |
| Welding | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 300mm |
| Welding | Cold Press Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Power | 22kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Transformer Coil |
| Wire Type | Round Or Flat |
| Wire Material | Cu Or Al |
| Round Wire Size | 0.3- 5.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Strip Coil |
| Winding Motor | 22kw |
| Winding Speed | 18 Rpm |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Winding Motor | 22kw |
| Winding Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Strip Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Making Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Conductor Width | 150 ~ 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Machine Color | As Requested |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Motor Power | 22kw |
| Winding Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Transformer |
| Cu Leaf Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Leaf Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Motor Power | 30kw |