| Round Wire Diameter | 0.3-5.0mm |
|---|---|
| Colour | Optional |
| Materialcompatibility | Copper And Aluminum Wires |
| Tail Stock | Live Centre |
| Flat Wire Size | 5x12mm, Maximum |
| Shaft Height | 900mm |
|---|---|
| Servo Motor | 0.75kw |
| Dimensions | 1200 Mm X 800 Mm X 1500 Mm |
| Shaft Size | 40x40mm |
| Power | 7.5kw Motor |
| Tail Stock | Triange Support |
|---|---|
| Material Compatibility | Copper And Aluminum Wires |
| Conductor | Flat And Round Wire |
| Control System | PLC |
| Center Heigth | 1000mm |
| Maximum Rectangle Wire Size | 5x12mm |
|---|---|
| Round Wire Diameter | 0.3-5.0mm |
| Materialcompatibility | Copper And Aluminum Wires |
| Warranty Period | 12 Months |
| Mandrel Length | 950mm |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Supply Wire | Flat Wire Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Winding Speed | 0 ~ 200rpm |
| Wire Guide | 3 Pcs |
| Machine Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Motor Power | 4kw |
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Conductor Material | Cu Or Al Wire |
| Round Wire Dia | Φ 0.3 ~ 5.0mm |
|---|---|
| Type | Transformer Coil Winding Machine |
| Power Supply | 3-phase 380V, Optional |
| Transverse Width | 1400mm |
| Tail Stock | Triangle Supply |
| Maximum Rectangle Wire Size | 5x12mm |
|---|---|
| Round Conductor | 0.3-5.0mm |
| Center Heigth | 1000mm |
| Type | Transformer Coil Winding Machine |
| Counting Range | 9999.99 |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| HMI | Touch Screen |
| Machine Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0-600mm |
| Center Height | 900mm |
| Motor Power | 4kw |