| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Display | Digital |
| Material | Steel |
| Winding Power | 11KW |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Shaft Size | 50x50mm |
| Shaft Length | 2000mm |
| Motor Power | 7.5kw |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Display | Digital |
| Material | Steel |
| Power | 7.5KW |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Product | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Display | Digital |
| Function | Winding Wire Coil |
| Power | 7.5KW |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Wire Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Wire Type | Flat Or Round Wire |
| Wire Guide | 1 Pc |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 800mm, Maximum |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Counter | Digital |
| Function | Winding Wire Coil |
| Motor Power | 7.5KW |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Center Heigth | 1000mm |
|---|---|
| Color | Optional |
| Counting Range | 9999.99 |
| Head Stock | 4-jaw Chuck |
| Round Wire Diameter | 0.3-5.0mm |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Coil |
| Winding Width | 0 - 800mm |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Color | Customizable |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Coil |
| Winding Width | 0 - 800mm |
| Winding Speed | 0- 160rpm |
| Color | Optional |