| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Power | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conduct | Cu Wire Or Al Wire |
| Name | Wire Coil Winding Machine |
|---|---|
| Color | Optinal |
| Usage | Winding Transformer Wire Coil |
| Control System | PLC |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1000mm |
| Product Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Wire Coil |
| Motor Power | 4kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 200rpm |
| Wire Material | Cu Wire Or Al Wire |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Funciton | Winding Wire Coil |
| Conductor | Aluminium Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 - 4.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 300mm |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Power Supply | 3-phase 380V 50Hz |
|---|---|
| Shaft Height | 900mm |
| Warranty | 12 Months |
| Servo Motor | 0.75kw |
| Materialcompatibility | Copper And Aluminum Wires |
| Colour | Optional |
|---|---|
| Flat Wire Size | 5x12mm |
| Color | Optional |
| Round Wire Dia | Φ 0.3 ~ 5.0mm |
| Materialcompatibility | Copper And Aluminum Wires |
| Material Compatibility | Copper And Aluminum Wires |
|---|---|
| Servo Motor Power | 0.75kw |
| Widning Motor Power | 2.2kw |
| Warranty | 12 Months |
| Power Supply | 3-phase 380V 50Hz |
| Materialcompatibility | Copper And Aluminum Wires |
|---|---|
| Shaft Heigth | 900mm |
| Wire Material | Copper Or Aluminium |
| Power | 4kw Motor |
| Warranty | 12 Months |