| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 800mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1000mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Making Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Conductor Width | 150 ~ 300mm |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Conductor Width | 150 ~ 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Machine Color | As Requested |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 800mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 300mm |
| Welding | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |