| Product Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Dry Type Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |
| Product Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Dry Type Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |
| Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Dry Type Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |
| Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |
| Product Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |
| Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Rotating Speed | 0 ~ 16rpm |
| Product Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Foil Coil |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Winding Speed | 16rpm |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Foil Width | 300mm |
| Welding Mold | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Dry Type Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Conductor Foil |
| Foil Width | Maximum 200mm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3mm |
| Motor Power | 4kw |