| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1000mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Motor Power | 22kw |
| Winding Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Sheet Width | 150 ~ 600mm |
| Foil Decoiler | 2 Pcs |
| Winding Speed | 0 ~ 26 Rpm |
| Color | As Requested |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 800mm |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Machine Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1000mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Film Foil |
| Winding Power | 22kw |
| Winding Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1000mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Strip Coil |
| Winding Motor | 22kw |
| Winding Speed | 18 Rpm |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Dry Transformer Coil |
| Foil Width | Maximum 600mm |
| Foil Conductor | Copper And Aluminium Foil |
| Motor Power | 11kw |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil |
| Foil Width | 150 - 600mm |
| Foil Conductor | Copper And Aluminium Foil |
| Winding Power | 11kw |