| Prorduct Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Film Foil |
| Winding Power | 45kw |
| Winding Speed | 0 ~ 16 Rpm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 800mm |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 300mm |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 300mm |
| Welding | Cold Press Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Correction | Photoelectric Sensor |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Transformer Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Decoiler Number | Two Pieces |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | Maximum 200mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Decoiler Number | Two Pieces |
| Product Name | Tranformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Dry Type Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 16rpm |