| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Wire Coil |
| Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Wire | Cu Wire Or Al Wire |
| Product Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Winding Width | 1200mm, Maximum |
| Motor Power | 5.5kw |
| Speed | 0 ~ 80rpm |
| Servo Motor | 0.75kw |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Funciton | Winding Wire Coil |
| Conductor | Aluminium Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 - 4.0mm |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Funciton | Winding Wire Coil |
| Conductor | Aluminium Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 ~ 5.0mm |
| Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Winding Width | 1200mm |
| Winding Motor Power | 5.5kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 80rpm |
| Servo Motor | 0.75kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coil |
| Welding | Cold Welding |
| Color | As Requested |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Motor Power | 5.5kw |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Foil Width | 300mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 300mm |
| Welding | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Coils |
| Cu Foil Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Foil Width | Maximum 200mm |