| Product | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Coil |
| Flat Wire | 5x12mm |
| Round Wire | Ø0.3 - 5.0mm |
| Machine Color | Customized |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Wire Conductor | Aluminium Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 ~ 5.0mm |
| Machine Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0-600mm |
| Center Height | 900mm |
| Motor Power | 4kw |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 600mm |
| Center Height | 900mm |
| Motor Power | 4kw |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 800mm |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Color | Optional |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Max Winding Width | 800mm |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Max Winding Width | 600mm |
| Center Height | 900mm |
| Power | 4kw |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Max Winding Width | 800mm |
| Rotating Speed | 0 ~ 160rpm |
| Control System | PLC |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Color | As Requested |
| Application | Winding Wire Coil |
| Control System | PLC |
| Conductor Material | Copper Or Aluminium Wire |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Wire Coil |
| Winding Width | 0 ~ 500mm |
| Coil Height | Max. 500mm Per Coil |
| Motor Power | 7.5kw |