| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Wire Type | Flat Wire Or Round Wire |
| Control System | PLC |
| Rotating Speed | 0 ~ 1000rpm |
| Wire Guide | 2 Pcs |
| Product Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Coil |
| Wire Type | Round Or Flat |
| Wire Material | Copper / Aluminium Wire |
| Round Wire Size | 0.3- 5.0mm |
| Product Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Coil |
| Wire Type | Round Or Flat Wire |
| Conductor | Cu Or Al Wire |
| Round Wire Diameter | 0.3 ~ 5.0mm |
| Name | Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Wire Type | Round Or Flat Wires |
| Conductor | Cu Or Al Wires |
| Round Wire Size | Φ0.3 ~ 5.0mm |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Wire Conductor | Aluminium Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 ~ 5.0mm |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Funciton | Winding Coil |
| Conductor | Aluminium Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 - 4.0mm |
| Product Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Wire Coil |
| Wire Conductor | Aluminium Wire Or Copper Wire |
| Conductor Type | Round Wire Or Flat Wire |
| Round Wire | ∅0.3 ~ 5.0mm |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Wire Coil |
| Wire | Aluminium Wire Or Copper Wire |
| Wire Type | Round Wire Or Flat Wire |
| Round Wire Diameter | ∅0.3 ~ 5.0mm |
| Name | Transformer Coil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Transformer Wire Coil |
| Winding Motor | 4kw |
| Winding Speed | 0 ~ 160rpm |
| Conductor Wire | Cu Wire Or Al Wire |
| Product Name | Automatic Coil Winding Machine |
|---|---|
| Max. Winding Width | 1200mm |
| Winding Motor | 5.5kw |
| Winding Speed | 0 ~ 80rpm |
| Servo Motor | 0.75kw |