| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Transformer Coil |
| Winding Power | 22kw |
| Rotating Speed | 0 ~ 18 Rpm |
| Cu Film Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil Coil |
| Welding Mode | Cold Welding |
| Color | As Requested |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Making Transformer Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 1200mm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 300mm |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Winding Speed | 0 ~ 35 Rpm |
| Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Max. Foil Width | 800mm |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Application | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Decoiler Number | Two Pieces |
| Machine Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Foil Width | 150 ~ 300mm |
| Welding Mode | Cold Pressure Welding |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~3.0mm |
| Name | Cold Welding Foil Winding Machine |
|---|---|
| Usage | Winding Foil |
| Foil Width | Maximum 200mm |
| Foil Thickness | 0.2 ~ 3mm |
| Motor Power | 4kw |
| Product Name | Transformer Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Foil Coil |
| Cu Foil Thickness | 0.2 ~ 2.0mm |
| Al Foil Thickness | 0.3 ~ 3.0mm |
| Welding Mode | TIG |
| Product Name | Foil Winding Machine |
|---|---|
| Function | Winding Dry Transformer Coils |
| Cu Strip Thickness | 0.2 - 2.0mm |
| Al Strip Thickness | 0.3 - 3.0mm |
| Welding Mode | TIG Welding |